Бітумні плями

Зображення проблематики

Для будь-якого водія за радість стане промчатися щойно відремонтованою дорогою, на якій ще вчора були ями та вибоїни. Але ейфорія після такої поїздки може бути затьмарена виявленими на кузові автомобіля бітумними плямами. Бітум потрапляє на кузов автомобіля з відремонтованої ділянки асфальтного покриття. Водій–початківець, помітивши бітум чи гудрон на кузові автомобіля, може не надати цьому особливого значення. Але досвідчені автомобілісти знають, наскільки важко видалити ці забруднення, не завдавши ушкоджень лакофарбовому покриттю. Особливо, якщо плями вже застарілі.

Чим же небезпечний бітум?

Зображення проблематики

По суті бітум – це суміш смоли і розчинників. Потрапляючи на кузов автомобіля, легкі нафтові фракції і розчинники сприяють проникненню пігменту смоли в структуру лакофарбового покриття (ЛФП). І ось тут починається гонка з часом. Якщо бітум швидко не видалити, то розчинник випарується, а барвник залишиться в структурі ЛФП назавжди. Найбільш негативного впливу бітум завдає автомобільним емалям типу металик і перламутр.

Влітку бітум набагато активніше проникає в ЛФП, бо кузов автомобіля нагрівається сильніше, що сприяє швидкому випаровуванню летких фракцій з бітуму. Та бітум на кузові автомобіля можна виявити і взимку, коли дороги ніхто не ремонтує. Взимку шипи автомобільних шин інтенсивно вибивають асфальтове покриття, в результаті чого мікрочастинки бітуму в суміші з зимовим дорожнім реагентом потрапляють на кузов автомобіля, утворюючи на поверхні шар забруднень, що має високу адгезію до лакофарбового покриття та погано видаляється.

Як видалити бітум з кузова автомобіля?

Ні в якому разі не треба намагатися видалити бітум механічним шляхом або з використанням абразивних засобів чищення, так можна тільки пошкодити ЛФП. Також треба вибрати правильну ганчірку, за допомогою якої планується видаляти плями Вона повинна бути м'якою і не залишати слідів на кузові. Краще не використовувати кухонні мочалки.

Для видалення бітумних плям із кузова автомобіля рекомендуємо засіб «Verylube Антибіту». Варто пам'ятати, чим менше часу пройшло з моменту потрапляння бітуму на кузов, тим більша ймовірність повністю видалити його сліди. Перед видаленням плям автомобіль необхідно вимити, це дозволить уникнути пошкоджень лакофарбового покриття в процесі видалення бітуму. Свіжий бітум, який знаходиться на кузові не більше доби, знімається навіть після одного змочування. А ось застиглий, видалити складніше, оскільки доводиться поетапно, шар за шаром, розчиняти очисником застиглий бруд. Після видалення бітуму на лакофарбовому покритті можуть залишитися сліди від старих плям. Якщо фарбувальний пігмент проник в ЛФП неглибоко, то вирішити проблему може полірування. В іншому випадку відновити первісний вигляд допоможе тільки перефарбування. Тому не треба затягувати з видаленням плям бітуму.

Зображення проблематики

Як захистити кузов автомобіля від впливів бітуму?

Наслідки бітумних забруднень будуть значно менші, якщо кузов автомобіля захищений:

Як відомо, профілактика краща за лікування, тож щоб не змивати бітум з кузова автомобіля, необхідно вжити всіх можливих заходів щодо запобігання його потрапляння на ЛФП. Розплавлений бітум на дорозі видно здалеку, та й про дорожні роботи зазвичай інформують спеціальними знаками. Тому, рухаючись по бітуму і дотримуючись цих правил, можна істотно зменшити ризик забруднення автомобіля:

  • рухайтеся зі швидкістю не більше 50 км/год;
  • виконуйте мінімальну кількість маневрів;
  • збільште дистанцію від транспорту, що їде попереду.

Нам важливо знати Вашу думку

Коментарі до статті

  • Денис 5 stars
    13.12.2017

    Отличное средство. Попробовал - то что нужно. Спасибо вам большое за качественную продукцию.