В автомобілях є багато систем, для яких потрібні оливи. Майже кожна деталь або вузол рухаються, а значить - труться. Це призводить до передчасного спрацювання і виходу деталей з ладу. Для захисту, змащування, зниження тертя слід придбати оливу. Для кондиціонера автомобіля теж є спеціальні оливи, які відрізняються від звичайних моторних олив складом і властивостями. Давайте розбиратися, чому так і в чому особливості олив з холодоагентами.

По-перше, в кондиціонерах автомобілів не можна використовувати стандартні оливи, тому що вони просто не будуть ефективні. Кожен подібний продукт роблять під конкретні умови і механізми. Наприклад, в двигунах високі температура і швидкість, так що туди потрібен стійкий до цих показників засіб. Купувати ж оливу-кондиціонер потрібно стійку до дії холодоагенту, до умов низьких температур. Такий засіб не повинен протікати і шкодити деталям кондиціонера.

Якщо ви не впевнені, яку оливу краще вибрати, то запрошуємо в фірмові магазини ХАДО. Там працюють консультанти, які допоможуть визначитися з вибором. Не знаєте специфікацій машини і олив? Чи не хочете купувати навмання? Все ще не можете зважитися, хоча вже пора міняти оливу? У будь-якому випадку звертайтеся в компанію ХАДО! Оливу для кондиціонера купляти доведеться, тому що заводські засоби рано чи пізно закінчуються. І ми готові допомогти вам в цій непростій справі.

Далі розберемося з класифікацією олив-холодоагентів, з їхніми головними показниками і якостями, а також розглянемо оливи від ХАДО.

Яку оливу для кондиціонера можна купити?

За складом і принципом створення оливи з холодоагентами не відрізняються від класичних автомобільних. Можна виділити мінеральні, синтетичні і напівсинтетичні продукти. Їх роблять з нафти з різним відсотком присадок, які і забезпечують корисні властивості. Але будь-яку оливу для кондиціонера автомобіля варто вибирати виходячи з характеристик самого кондиціонера і машини.

Наприклад, мінеральні оливи найкраще підходять для старих або уживаних автомобілів. Вони не так сильно навантажують кондиціонер, але гірше, ніж синтетичні аналоги, взаємодіють з холодоагентом. Всю мінералку можна розділити на нафтенові оливи і парафінові засоби. Перші краще набухають і залишають менше відкладень, а парафінові - більш універсальні.

Купувати оливу-кондиціонер на синтетичній основі радимо власникам нових автомобілів. Механізми в них набагато краще опираються агресивному впливові синтетики, тому проблем не буде. У синтетичних засобах найбільше підкатегорій: алкілбензольні, поліалкілглікольні, поліолефірні, поліальфаолефінові. Кожен варіант підходить для своїх умов і механізмів.

Напівсинтетика, як і в моторних оливах, являє собою суміш мінералки і синтетики. Таку оливу для  кондиціонера варто купувати тим, хто не хоче піддавати механізми зайвому хімічному впливові. При цьому можна підібрати суміш, близьку за складом до мінералки, а можна - майже споріднену синтетиці. Найчастіше з мінеральною основою змішують алкілбензольні синтетичні оливи.

Оливи для кондиціонера автомобіля - основні властивості:

Але між звичайними моторними оливами і засобами для кондиціонерів є і відмінності. Вони полягають в інших властивостях, на основі яких потрібно вибирати продукт. Тому купити оливу-кондиціонер радимо тільки після знайомства з усіма ключовими її властивостями. Ось найважливіші з них:

Розчинність.

Показник коливається від нульової розчинності оливи у холодоагенті до повної. Найкраще вибирати такі засоби з середнім показником, наприклад, частково розчинена в холодоагенті олива або холодоагент - в олиі. Від розчинності залежить сила впливу оливи на деталі і вузли.

Розподіл холодоагенту.

Олива для кондиціонера автомобіля і його розчинність нерозривно пов'язані. Але не менш важлива взаємодія олдиви і холодоагенту. Один продукт може ідеально розчиняти конкретний холодоагент, наприклад, R-134a, але майже не розчиняє інший. Тому варто дізнатися, як будуть взаємодіяти рідини у кондиціонері.

Хімічна активність.

У синтетичних і напівсинтетичних оливах багато корисних присадок, але вони ж підвищують активність засобів. Найсильніше олива реагує на воду і кисень, до того ж утворюються відкладення під час роботи. Тому по можливості варто вибирати не найбільш хімічно активні варіанти.

Густина.

Точніше, різниці щільності оливи і холодоагенту. Перед тим, як оливу кондиціонера купити, перевірте її показники щільності і порахуйте різницю з щільністю холодоагенту. Якщо вона велика, то олива опуститься вниз і її можна буде злити. Якщо ж маленька, то підніметься вгору, і звідти злити буде важче.

Гігроскопічність.

Олива з високою гігроскопічністю запобігають утворенню льоду в кондиціонері. З іншого боку, такі оливи дають більше відкладень і сильніше забруднюють випарник. Високу гігроскопічність мають алкідні оливи, засоби ж на основі складних ефірів чистіше і безпечніше.

Якість оливи.

Головне — якість, на основі якої і варто вибирати оливи для кондиціонера автомобіля. Що цікаво, найкраще змащують деталі хлоровані оливи, які скоро підуть з продажу. Їх замінять більш сучасні засоби, які дають менше шкідливих викидів в навколишнє середовище.

Чому варто купити оливу-кондиціонер від ХАДО?

Оливи від компанії ХАДО відрізняються високою якістю і доступною вартістю. Їх роблять в Голландії за європейськими стандартами якості, але будь-яку оливу для кондиціонера можна купити і в Україні. Оливи з холодоагентами від ХАДО підвищують потужність компресора і продуктивність кондиціонера, продовжують термін служби деталей, знижують навантаження і шум, захищають від спрацювання і перевантаг.

Звертайтеся до магазинів виробника або на сайт, щоб вибрати найякіснішу оливу для кондиціонера автомобіля. Можете перевірити якість за сертифікатами і стандартам, а також особисто переконатися в низькій вартості без націнок.