Яку оливу лити в двигун свого авто?

Багато водіїв часто звертають увагу лише на марку оливи, консультуючись зі знайомими, максимум — звертають увагу на першу цифру в назві. Яку оливу потрібно лити в мотор, виробник агрегату вирішує ще на стадії проектування. Залежно від конструктивних особливостей, навантаг і умов роботи двигуна даються рекомендації щодо використання того чи іншого сорту оливи. Тому перед зміною мастильної рідини найкраще заглянути в сервісну книжку. Шукати там потрібно характеристики оливи — допуски і специфікації. Як правило, це буде кодування з міжнародних класифікацій SAE, API або ACEA, наприклад, 10W-40 SL. У цьому наборі цифр і символів зашифровані важливі параметри: в'язкість оливи і температурний діапазон застосування (SAE), рівень експлуатаційних властивостей (API, ACEA).

SAE висуває жорсткі вимоги
до в'язкості олив

Специфікація SAE (Товариство автомобільних інженерів) — міжнародний стандарт, що регламентує в'язкість олив. Якщо розшифрувати 10W-40, то число перед буквою «W» (Winter) означає в'язкість оливи за низьких температур. І чим вона менша, тим нижче може бути температура навколишнього середовища при застосуванні оливи. А ось друге число (40) вказує на в'язкість оливи при робочій температурі двигуна. Існує нескладна формула, що дозволяє швидко і досить точно визначити, при якій найнижчій температурі можна використовувати ту чи іншу оливу без шкоди для двигуна. Для цього потрібно від першого числа в'язкості відняти 35 (так зване правило - 35), в нашому випадку — 10-35 = -25. Тобто олива 10W-40 можна використовувати при температурі -25 ° °С.

Тільки якісні оливи
відповідають вимогам API

Двигуни сучасних автомобілів конструюються згідно жорстких екологічних норм і вимагають заливки олив низької в'язкості, які знижують втрати на тертя і зменшують витрату пального. Якщо ж у машини збільшена витрата оливи на чад, то рекомендується заливати оливу з більшою в'язкістю. Стандарти API (вимоги Американського інституту нафти) визначають якість оливи, яку використовують. У подробиці вдаватися не будемо, досить знати, що існує поділ олив на дві категорії – «S» і «С». В першу категорію (Service) входять оливи для бензинових двигунів. До категорії «С» (Commercial) входять оливи призначені переважно для дизельних машин. Якісні показники при цьому позначаються двома буквами - SA, SB, SC ... СI, CF ... і т.д. При цьому, чим далі друга буква від початку алфавіту – тим якісніша олива.

На сьогодні для бензинових моторів маркування SN позначає
найякіснішу оливу, а ось для дизелів – CJ.

Універсальні оливи, які використовуються як для бензинових так і для дизельних двигунів, маркуються, наприклад, так SМ / CF. Оливи, що відповідають вимогам Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA), маркуються трохи інакше. У їх назві після характеристик в’язкості можна побачити літерні символи з цифрами (... А1 ... А5 В5 ... Е4 та ін.). Буква А — оливи для бензинових двигунів (А1, А3 і А5); для дизелів малої потужності потрібно шукати оливи позначені літерою В (В1, В2, ВЗ, В4 і В5); і Е - оливи для дизельних двигунів важкого транспорту (Е1, Е2, ЕЗ, Е4, Е5, Е6, Е7 і Е9).

ХАДО пропонує оливи для
будь-яких сучасних двигунів

З асортименту олив компанії ХАДО завжди можна підібрати оливу практично для будь-якого сучасного двигуна. Серед останніх розробок фахівців ХАДО лінійка преміум-олив XADO Luxury Dryve. Під час їхнього виробництва використані тільки синтетичні базові оливи, кращі на сьогоднішній день пакети присадок і технологія ревіталізації третього покоління 1 Stage. Популярністю у покупців користуються також оливи лінійки XADO Atomic Oil, особливо - 5W-40 SM, 5W-30 SN, 10W-40 SL/CI-4.

Нам важливо знати Вашу думку

Коментарі до статті

  • Яков 5 stars
    04.09.2017

    Доброго времени суток, подскажите как эксперт, какое масло подходит моей машине? Ауди А4 Б5 1.9 ТДИ (AJM) пробег 388 000 тыс.км., масла не берет, замена каждые 10 тыс.км.спасибо

    Відповідь експерта :

    Доброе. Рекомендуем масло 10W40 CI4 Diezel.

  • александр 5 stars
    26.07.2017

    супер!вся продукция отличного качества!